Rian MagFhloinn <Just_Rian>

"Fuck Google, ask me!"

View Entire Blog | Post a Comment

Oxegen- Time Scheduale212 weeks ago
 
b]FRIDAY 10TH JULY



MAIN STAGE
23:10 BLUR
21:10 SNOW PATROL
19:35 THE SCRIPT
18:05 LILY ALLEN
16:35 JAMES
15:00 THE CORONAS
14:00 THE ARTANE BOYS BAND &
THE BRILLIANT THINGS


THE O2 STAGE
23:35 KEANE
21:50 PENDULUM
20:15 FUN LOVIN' CRIMINALS
18:40 DUKE SPECIAL
17:10 THERAPY?
15: 40 THE ANSWER
14:00 TELEGRAPHS


HEINEKEN GREEN SPHERES STAGE
23:15 2 MANY DJ'S
21:25 REPUBLIC OF LOOSE
19:50 MOGWAI
18:20 FIGHT LIKE APES
16:50 DREADZONE
15:20 GOD IS AN
ASTRONAUT
14:00 DIRTY EPICS


RED BULL MUSIC ACADEMY STAGE
00:10 ARVEENE
23:20 DAVID HOLMES
/ DJ
22:20 CHLOE / DJ
21:00 LADYHAWKE
19:30 M83
18:00 JOHNNY MOY / DJ
16:45 SPECIAL GUEST
15:15 LUKID / DJ
14:00 202'S


DANCE ARENA
23:30 DEADMAU5
21:30 SWEDISH HOUSE MAFIA
20:00 CROOKERS
19:00 AEROPLANE / DJ SET
18:05 FRANKMUSIK / LIVE
17:10 EVIL 9
16:20 JAPANESE POP STARS
/ LIVE
15:30 BURNS
15:00 GORDO
14:00 TOM MIDDLETON


HOT PRESS NEW BANDS STAGE
00:00 O EMPEROR
23:00 PULLED APART BY S
HORSES
22:00 SPINNERETTE
21:00 METRONOMY
20:00 IAIN ARCHER
19:00 THE HOURS
18:00 DINOSAUR PILE UP
17:00 MUMFORD & SONS
16:00 CAROLINA LIAR
15:00 PRISCILLA AHN
14:00 TRUFFLE SHUFFLE


IMRO STAGE
00:25 THE MIGHTY STEF
23:25 YES CADETS
22:30 THE FLAWS
21:30 DAVID KITT
20:30 HEATHERS
19:30 THE JOY FORMIDABLE
18:30 CASHIER NO. 9
17:35 RUTH ANNE
CUNNINGHAM
16:40 THE BRILLIANT THINGS
15:45 HOME STAR RUNNER
14:50 STONE MOTION
14:00 PROWLER


BICARDI B-LIVE ARENA
20:30 KRAFTY KUTS
20:00 BEARDYMAN
17:30 DISCO BLOODBATH
16:00 DUBLIN STREETS

SATURDAY 11TH JULY


MAIN STAGE
23:30 KINGS OF LEON
21:55 BLOC PARTY
20:25 ELBOW
18:55 YEAH YEAH YEAHS
17:30 JAMES MORRISON
16:20 THE BLIZZARDS
15:10 SQUEEZE
14:00 THE SAW DOCTORS


THE O2 STAGE
23:35 NICK CAVE & THE BAD SEEDS
22:05 DOVES
20:35 THE MARS VOLTA
19:05 MAXIMO PARK
17:35 EAGLES OF DEATH METAL
16:15 THE GAME
15:00 THE GASLIGHT ANTHEM
14:00 RED LIGHT COMPANY


HEINEKEN GREEN SPHERES STAGE
23:50 JERRY FISH & THE
MUDBUG CLUB
21:45 PET SHOP BOYS
20:25 TV ON THE RADIO
19:15 PETER DOHERTY
18:00 REGINA SPEKTOR
16:50 THE SATURDAYS
15:45 DANIEL MERRIWEATHER
14:50 GARY GO
14:00 FRED


RED BULL MUSIC ACADEMY STAGE
23:45 DJ TU-KI
22:45 MANO LE TOUGH
21:15 CRYSTAL CASTLES
19:50 TINCHY STRYDER
18:35 COLM K / DJ
17:25 MESSIAH J & THE EXPERT
15:55 DEFCON
15:00 RIZM / DJ
14:00 JAMIE WOON


DANCE ARENA
23:00 TIGA
21:30 BOY NOIZE
20:30 ANNE MAC
19:30 DIGITALISM
18:30 DR. LEKTROLUV
17:30 POPOF
16:30 DON RIMINI
15:30 DJ PHILTH
14:45 BITCHES WITH WOLVES
/ LIVE
14:00 LOUIS OSBOURNE


HOT PRESS NEW BANDS STAGE
00:00 THE AIRBOURNE TOXIC
EVENT
23:00 GO AUDIO
22:00 PATRICK WOLF
21:00 SNEAKY SOUNDSYSTEM
20:00 LITTLE BOOTS
19:00 HOCKEY
18:00 PASSION PIT
17:00 IN CASE OF FIRE
16:00 HOWLING BELLS
15:00 WILL AND THE PEOPLE
14:00 SEVEN DAYS


IMRO STAGE
00:25 CAP PAS CAP
23:25 AND SO I WATCH
YOU FROM AFAR
22:25 CODES
21:25 DIRECTOR
20:25 GENERAL FIASCO
19:30 ST VINCENT
18:35 JOE ECHO
17:40 NIGHTBOX
16:45 ANGEL PIER
15:50 CAROSEL
14:55 JENNA TORO
14:00 DISTRACTORS


BICARDI B-LIVE ARENA
20:00 FILTHY DUKES
18:00 IDIOT PROOF
16:00 HORSEMEAT DISCO
14:00 SOUND CHECK



SUNDAY 12TH JULY


MAIN STAGE
22:10 THE KILLERS
20:35 RAZORLIGHT
19:05 THE SPECIALS
17:45 PAOLO NUTINI
16:30 LADY GAGA
15:15 CALVIN HARRIS
14:00 OCEAN COLOUR SCENE


THE O2 STAGE
22:40 NINE INCH NAILS
21:00 JANE'S ADDICTION
19:40 TING TINGS
18:20 KATY PERRY
17:10 WHITE LIES
16:00 STARSAILOR
14:55 YOU ME AT SIX
14:00 THE HORRORS


HEINEKEN GREEN SPHERES STAGE
22:35 MANIC STREET
PREACHERS
21:05 GLASVEGAS
19:45 JASON MRAZ
18:30 FOALS
17:15 FRIENDLY FIRES
16:00 THAT PETROL EMOTION
14:55 NOISETTES
14:00 IGLU & HARTLY


RED BULL MUSIC ACADEMY STAGE
23:05 MIKKI DEE & MYSTRO / DJ
22:15 ONRA / DJ
21: 45 FLORENCE AND THE MACHINE
20:05 OF MONTREAL
19:00 CASIO KIDS
17:55 TELEPATHE
16:45 GOLDIELOCKS
14:55 RARELY SEEN ABOVE GROUND
14:00 RUARI


DANCE ARENA
22:00 FELIX DA HOUSECAT
21:00 MS KITTEN & THE HACKER
/ LIVE
20:00 MSTRKRFT
19:00 BLOODY BEETROOTS
18:00 YUKSEK / LIVE
17:00 KISSY SELL OUT
16:00 FEVER RAY / LIVE
15:20 NIALLER 9
14:30 HUDSON MOHAWKE
/ LIVE
13:50 SCOTT MCNAUGHTON


HOT PRESS NEW BANDS STAGE
23:00 THE TWANG
22:00 CAMERA OBSCURA
21:00 THE CHAPTERS
20:00 WILD BEASTS
19:00 THE VIRGINS
18:00 THE MACCABEES
17:00 WALLIS BIRD
16:00 BOMBAY BICYCE CLUB
15:00 PHENOMENAL HANDCLAP BAND
14:00 BOX SOCIAL


IMRO STAGE
23:15 CONCERTO FOR CONSTANTINE
22:20 DARK ROOM NOTES
21:25 VILLAGERS
20:25 WINTERSLEEP
19:30 BROKEN RECORDS
18:25 BLOOD OR WHISKEY
17:30 THE CHAKRAS
16:35 THE JADES
15:40 ANDREW HOZIER-BYRNE
14:50 BONE
14:00 SUSIE SOHO


BICARDI B-LIVE ARENA
20:00 A SKILLZ
18:00 STREET LIFE DJS
16:00 UNABOMBERS
14:00 REMEDY IRELAND
 posted by Rian MagFhloinn 

View Entire Blog | Post a Comment